Work & Life: Tippek energiaszintünk növelésére

Work & Life: Tippek energiaszintünk növelésére

Work & Life: Tippek energiaszintünk növelésére 674 450 admin

Azon túl, hogy minden nap teszünk a fizikai energiaszintünkért rendszeres mozgással és a számunkra legjobb táplálkozással, vannak kevésbé látható rétegeink, melyeket ugyanúgy karban kell tartanunk, ha hatékony, sikeres, elégedett életet szeretnénk.

A kihívásokra úgy tudunk a legjobban reagálni és akkor tudunk megfelelő hatékonysággal jelen lenni életünk minden területén, minden egyes szerepünkben, ha törődünk energiaszintünkkel – a mentális, érzelmi és kapcsolati szintekkel is- és folyamatosan újratöltjük azokat.

Összegyűjtöttem néhány olyan tippet, amelyek nekem beváltak, működnek. Persze magam is úton járó vagyok, folyamatosan fejlesztem a technikákat, némelyiket egy ideig elhanyagolom, újakat fedezek fel. Bíztatlak Téged, kedves olvasó, hogy ha közben eszedbe jut valami, amit Te működtetsz az energiaszinted magas szinten tartása érdekében, jegyezd le, hogy aztán megoszthasd velünk és a többi olvasóval is!

  • Reggeli hála: ébredés után, akár a reggeli kávé kevergetése mellett végiggondolhatjuk, mi mindenért lehetünk hálásak az életünkben. Hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy nem minden ember számára evidens egy munkahely, egy szerető család, vagy akár a tető fejünk fölött. Figyeljétek meg, hogy milyen érzéseket indít el bennetek egy ilyen 5 perces gondolatmenet!
  • Útban a munkahely vagy az iskola felé könnyen elveszíthetjük a reggel felépített energiaszintet, amikor a közlekedés kihívásaival találkozunk. Mit tehetünk a sok mogorva arc között, vagy az agresszív, önző autósokkal, akik nem a ’hála-technikával’ indulnak el otthonról. Megkockáztathatunk egy mosolyt valamely utas felé, vagy egy hangosabb jó reggelt-et az ellenőröknek. Ha autózunk a munkahely felé, beengedhetünk magunk elé több autót is, amitől nemcsak, hogy jobban fogjuk érezni magunkat, de azt is észrevesszük, hogy mintha mi is gyakrabban kapnánk ilyen figyelmességet! Bevallom, még mostanában is bosszankodom néha, amikor egy előreengedett autós nem köszöni meg a kedvességemet. Ezen egy kedves barátomtól tanult 2 szó segít: ’ Még nem’ –vagyis ő még nem tart ott, de elfogadom így.
  • Munkahelyünkre beérve, előre eltervezhetjük, hogy aznap hány kollégánknak, beosztottunknak adunk valami apróságot: egy kedves mosolyt, egy váratlanul elkészített kávét, egy visszajelzést vagy egy figyelmes, igazi ’Hogy érzed ma magad?-ot’.

Szinte még meg sem érkeztünk, el sem kezdtük a munkát, már mennyit tettünk a hatékonyságunkért, energiaszintünk fenntartásáért, pusztán a valódi jelenléttel és figyelemmel!

  • Egy másik, bevált, fontos módszer, különösen új ügyfelek, addig ismeretlen emberek esetén: amint leülünk és elkezdünk beszélgetni, rögtön keressünk valamit a beszélgetőpartnerünkön, ami nekünk tetszik, ami szép, ami szimpatikus. Ezt tudatosítsuk magunkban és kapcsolódjunk rá. Azt fogjuk észrevenni, hogy sokkal hamarabb felépül a bizalom közöttünk, a pozitív energia áramoltatása miatt, ami egy láthatatlan szálon keresztül elindul. Energiaszintünk magas marad, a kommunikáció pedig hatékony! Ezzel a módszerrel megalapozzuk az aktív figyelemhez szükséges jelenlétet: figyelmünk minőségi, magas szintjét. Ha sokat gyakoroljuk, azt vesszük észre, hogy sokkal intuitívebbé válunk és a külső „szépségek” helyett egyből mélyebb rétegekbe látunk és hamarabb észrevesszük beszélgetőpartnerünk belső értékeit is, kérdések nélkül.
  • Ha olyan emberekkel találkozunk, akik negatív gondolkodásukkal, túlzott panaszkodásukkal szívják az energiánkat, úgy védekezhetünk, hogy otthon, nyugodt körülmények között elképzeljük, hogy mi az, ami megvédhet bennünket: vizualizáljunk egy (mások számára) láthatatlan burkot, vagy egy függönyt. Lényeg, hogy mi magunk képzeljük el. Minél több érzékszervünket bevonjuk a vizualizációba, annál élőbbé, annál valóságosabbá válik. Kipróbálhatjuk olyan emberek társaságában, akik energiaszintünket csökkentik.
  • Esti számvetéssel zárhatjuk a napot: feltehetjük magunknak lefekvés előtt a kérdést: ’ Mi volt a legjobb a mai napban? ; Milyen sikereim voltak?; Miből tanulhatok? ; Mit tennék másként?

Kísérletezzetek, figyeljétek meg magatokat és osszátok meg tapasztalataitokat másokkal is!

 

Gallen Rita

Leave a Reply

*